W ramach oferty rozwoju Szkół Podstawowych, pojawiła się nowość w postaci dofinansowania laboratoriów szkolnych.
Czym są laboratoria?

-Laboratorium z wbudowanymi czujnikami w tablecie to pomoc dydaktyczna, która usprawni realizację treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.

-Umożliwi pozyskanie niezbędnych informacji, wykonanie obliczeń i interpretowanie wyników.

-Idealnie sprawdzi się w celu kształtowania podstaw rozumowania naukowego, w tym: rozpoznawania zagadnień, eksperymentowania, prowadzenia doświadczeń i obserwacji, a także interpretowania i wykorzystania wyników i dowodów naukowych.
Samodzielne wykonywanie zadań lub ich obserwacja uatrakcyjni naukę. Wykorzystanie nowoczesnego przenośnego laboratorium w tablecie w klasie, jak i w terenie, wspiera rozwój umiejętności pracy zespołowej uczniów oraz pozwala na rozwiązywanie bardziej złożonych problemów metodą projektu edukacyjnego.

Najważniejsze jednak – skąd środki na wspomniane laboratoria? I kto może skorzystać z oferty?

Dofinansowanie dotyczy szkół podstawowych:

a) publicznych dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez JST, osoby prawne lub osoby fizyczne;

b) które mają lub będą mieć od 01.09.2019 r. w ramach struktury klasę V (dotyczy przedmiotów geografia i biologia) oraz klasę VII lub VIII (dotyczy przedmiotów fizyka i chemia);

c) które nie są szkołą zorganizowaną w podmiocie leczniczym;

d) które nie mają w ramach struktury oddziałów gimnazjalnych (po przekształceniu gimnazjum w szkołę podstawową lub włączeniu gimnazjum w struktury szkoły podstawowej) oraz, które nie funkcjonują w ramach zespołu z gimnazjum;

e) które, nie skorzystały ze środków finansowych na to zadanie z rezerwy 0,4% w roku poprzednim.

Zapraszamy do naszego Działu Sprzedaży, gdzie otrzymają Państwo szczegółowe i wyczerpujące informacje na temat programu.