14 stycznia 2020 r. Microsoft przestał aktualizować lub obsługiwać system Windows 7.

Oznacza to, że użytkownicy systemu Windows 7 będą musieli zacząć myśleć o ostatecznym przejściu z systemu Windows 7, albo poprzez uaktualnienie do systemu Windows 10 lub zakup nowego komputera.

Od 14 stycznia 2020 r., Microsoft przestanie publikować aktualizacje i poprawki dla systemu operacyjnego. Prawdopodobnie nie będzie oferować pomocy i wsparcia, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy.

Nie oznacza to jednak, że system Windows 7 przestanie działać – nadal będziesz mógł korzystać z systemu Windows 7 tak długo, jak chcesz. Dobrą wiadomością jest to, że nie obudzisz się 15 stycznia, aby stwierdzić, że komputer z systemem Windows 7 nie uruchamia się już.

Największym problemem związanym z dalszym używaniem systemu Windows 7 jest to, że nie zostanie on załatany pod kątem nowych wirusów lub problemów z bezpieczeństwem, gdy wejdzie w End of Life, a to sprawia, że ​​jesteś wyjątkowo podatny na wszelkie pojawiające się zagrożenia.

Tak więc, chociaż system Windows 7 będzie nadal działać po 14 stycznia 2020 r., Należy jak najszybciej rozpocząć aktualizację do systemu Windows 10 lub alternatywnego systemu operacyjnego.