Uprzejmie informujemy, że z dniem 14 stycznia 2020 roku zostaje zakończone wsparcie systemu operacyjnego Windows 7 przez firmę Microsoft Corporation (źródło: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4057281/windows-7-support-will-end-on-january-14-2020).

Producent – firma Microsoft, ostrzega, że komputery z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 będą wciąż działać, jednak będą bardziej narażone na wirusy i ataki z zewnątrz. By się przed nimi uchronić, ze względu na bezpieczeństwo danych, system operacyjny powinien zostać zmieniony.

W praktyce oznacza to, że po 14 stycznia 2020 roku oprogramowanie Windows 7 nie będzie już otrzymywać żadnych aktualizacji, w tym również związanych z bezpieczeństwem. To o tyle istotne, że użytkowanie tej wersji systemu nie będzie już wskazane. Luki w zabezpieczeniach systemu zostaną otwarte i będą aktywnie wykorzystywane przez hakerów.

Sugerujemy przeanalizowanie posiadanych przez Państwa zasobów systemów operacyjnych i podjęcie działań zmierzających do wyłączenia systemu operacyjnego Windows 7. Jedną z możliwości jest zaktualizowanie Windowsa 7 do wersji Windows 10.